Gabinet stomatologiczny w Rzeszowie
Chcemy, by każda wizyta w naszym gabinecie spełniła oczekiwania Pacjentów oraz była zakończona pełnym sukcesem w leczeniu zębów.
Priorytetem dla nas jest komfort naszych Pacjentów. Wiedząc, że wizyty u stomatologa mogą wywoływać (przynajmniej u niektórych z nas) drobny niepokój, dokładamy wszelkich starań, żeby u nas przebiegały bez niepotrzebnego stresu.
Oprócz standardowych usług do dyspozycji oddajemy Ci parking w bezpośrednim sąsiedztwie gabinetu oraz klimatyzowane gabinety.
Sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc i umów się na wizytę.
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza to dziedzina zajmująca się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem powstałych ubytków próchnicowych. Próchnica jest to rozkład twardych tkanek zęba, który powstaje na skutek złej higieny jamy ustnej oraz działania bakterii. Leczenie próchnicy polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów.
Aby cieszyć się zdrowym uzębieniem na długie lata należy regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne.
Podczas badania kontrolnego kompleksowo ocenimy stan jamy ustnej. W naszym gabinecie posiadamy radiowizjografię oraz pantomogram, które służą do zobrazowania żuchwy, części twarzoczaszki, stanu uzębienia i przyzębia w szybki i dokładny sposób. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykryć istotne zmiany w jamie ustnej niewidoczne podczas zwykłego badania kontrolnego i przedstawić najkorzystniejszy plan
leczenia.
Diagnostyka
Posiadamy sprzęt umożliwiający odczyt zdjęć RTG na monitorze komputera.
– Zdjęcie pantomograficzne 2D. Pantomograf jest to urządzenie służące do wykonywania zdjęć pantomograficznych. Obecnie jest to jedno z najlepszych rozwiązań służących do diagnostyki jamy ustnej, części twarzoczaszki oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Daje on dokładny obraz zmian patologicznych w jamie ustnej, dlatego możliwa jest ocena stanu uzębienia, przyzębia oraz poprawności leczenia kanałowego.
Na podstawie zdjęć panoramicznych planowane są prace protetyczne czy leczenie ortodontyczne. Zdjęcia te wykonuje się również przed usunięciem zatrzymanych zębów.
– Radiowizjografia to urządzenie niezbędne w codziennej pracy stomatologa. Za jej pomocą oceniamy długość kanałów korzeniowych; podczas leczenia endodontycznego (kanałowego) pozwala stwierdzić dokładność wypełnienia kanałów korzeniowych, jest również niezbędne w diagnostyce zmian okołowierzchołkowych i wykrywaniu próchnicy. Wykonuje się je również przed ekstrakcją zębów. Sprzęt, który posiadamy zapewnia minimalne promieniowanie dzięki detektorom o wysokiej czujności.
– Kamera wewnątrzustna:
Dzięki temu urządzeniu pacjent może oglądać swoje zęby i dziąsła w dużym powiększeniu na ekranie monitora. Pozwala to pacjentowi zrozumieć potrzebę leczenia lub wykonania zabiegu higienizacji. Na podstawie zdjęć z kamery wewnątrzustnej lekarz może wytłumaczyć i pokazać pacjentowi zaistniały u niego problem i zaproponować najlepsze postępowanie terapeutyczne.
Endodoncja
Endodoncja (leczenie kanałowe) zajmuje się leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Podczas leczenia endodontycznego usuwamy chorobowo zmienioną miazgę, oczyszczamy i dezynfekujemy kanały korzeniowe, a następnie wypełniamy je ciekłą gutaperką – substancją obojętną dla tkanek zęba która idealnie dopasowuje się do nieregularnego kształtu kanału. W tym celu wykorzystujemy lupy stomatologiczne, endometr oraz nowoczesny system wypełniania kanałów BL. Na poszczególnych etapach oraz po zakończeniu leczenia wykonujemy zdjęcia RVG potwierdzające poprawność leczenia kanałowego.
Implantologia
Implant to najprościej mówiąc sztuczny korzeń wykonany z tytanu, który umieszczony zostaje w kości wyrostka zębodołowego. Po wprowadzeniu implantu do kości wykonuje się na nim odbudowę protetyczną. W zależności od potrzeb są to korony, mosty lub pełna odbudowa na implantach. Spośród wszystkich prac protetycznych implanty najlepiej imitują własne zęby pacjenta, są stabilne, nie wymagają użycia klejów, nie są odczuwalne w jamie ustnej.
Protetyka i licówki
Jest to dziedzina zajmująca się przywracaniem funkcji żucia poprzez odtworzenie pierwotnych/naturalnych warunków zgryzowych po utracie własnych zębów. Niepełne uzębienie to nie tylko problem estetyczny ale przede wszystkim zdrowotny. Każdy pacjent ma inne potrzeby i oczekiwania w związku z leczeniem protetycznym, dlatego w naszym gabinecie pacjenci zostają zawsze dokładnie poinformowani o różnych możliwościach uzupełnienia braków zębowych tak aby dokonać wyboru, który spełni oczekiwana co do estetyki i przywróci naturalną funkcję żucia. Po oddaniu pracy protetycznej pacjenci mają możliwość konsultacji z higienistką stomatologiczną, która przedstawi szczegółowe informacje jak dbać o dane uzupełnienie protetyczne oraz dobierze odpowiednie produkty do pielęgnacji i higieny jamy ustnej.
Chirurgia Stomatologiczna
Chirurgia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Oprócz ekstrakcji (usunięcia) zębów w zakresie tej specjalności wykonujemy również:
• resekcję (polega na odcięciu wierzchołka korzenia, gdy leczenie endodontyczne nie może być skutecznie przeprowadzone),
• hemisekcję (polega na odcięciu połowy zęba wraz z korzeniem z powodu zaawansowanego stanu zapalnego przy jednym z korzeni),
• radektomię (polega na odcięciu i usunięciu jednego z korzeni zęba wielokorzeniowego z powodów w/w),
• ekstrakcję zębów mądrości (polega na usunięciu zębów mądrości, w przypadku ich utrudnionego wyrzynania
się spowodowanego brakiem miejsca w kości),
• leczenie połączeń ustno-zatokowych,
• wyłuszczenie torbieli,
• sterowana regeneracja kości (odbudowa materiałami kościozastępczymi).
Znieczulenie The Wand
Proponujemy Państwu podanie znieczulenia za pomocą systemu „The Wand” potocznie zwanej „różdżką”. Jest podawane komputerowo i bezboleśnie. W dużej mierze eliminuje uczucie odrętwienia, które występuje po tradycyjnym znieczuleniu. The Wand jest idealne dla osób, które odczuwają lęk przed zastrzykiem, ponieważ nie ma tutaj standardowej igły ze strzykawką. Znieczulenie to jest deponowane w tkankach pacjenta powoli, w równym tempie nie uszkadzając tkanek wokół zęba. Minimalizuje wystąpienie powikłań. Jest precyzyjne i bezbolesne.
Polecane szczególnie dla najmłodszych pacjentów.